Naked Cake – zachwyć swoich Gości!

Naked Cake – zachwyć swoich Gości!

Nie tylko w świecie mody pojawiają się inspiracje, które zachwycają i pobudzają do podobnych aranżacji i powielania stylu. Także w cukiernictwie zapanowała ostatnio moda na naked cake, który stał się hitem 2015 rok i wciąż powstają stylizacje wzorowane na tak prostym pomyśle. Cała filozofia „nagiego tortu” to właśnie brak śmietanowych i cukrowych ozdób oraz dekoracji. Czy tak przygotowane ciasto może wyglądać efektownie? Sami oceńcie!

Tort ślubny w stylu naked cake ozdobiony kwiatami
Źródło – internet

Naked Cake to pełna swoboda, prostota i naturalność w każdym tego słowa znaczeniu. Są tylko puszyste biszkopty, ich przełożenie oraz dekoracja ze świeżych owoców albo kwiatów, lub po prostu jej brak. W internecie aż roi się od przykładowych aranżacji tego typu, które wciąż na nowo inspirują zarówno cukierników, jak i konsumentów. Do atutów tego tortu należy również dodać brak lukrowanych ozdób, a zatem niepotrzebnej dodatkowej porcji cukru, brak sztucznych dodatków i barwników oraz innej zbędnej chemii. Czy to może być zatem ta zdrowsza wersja tortu dla tych, którzy zwracają większą uwagę na sposób odżywania? Myślimy, że tak!

Tort ślubny tort weselny w stylu naked cake ciemny biszkopt jadny krem ozdobiony owocami
Źródło – internet

Łącznie z Angeliną Jolie panny młode na całym świecie zamawiają naked cakes na swoje wesela. I nic dziwnego – staranne wykonanie tortu z niezwykłą dbałością o szczegóły przyprawia gości weselnych o zachwyt! Mimo że na tym torcie nie znajdziecie marcepanowych falbanek, wymyślnych lukrowych kokardek, przesłodzonych choć jadalnych kwiatów, to jednak to również potrafią być prawdziwe dzieła sztuki.

Przepyszny tort weselny tort ślubny w stylu naked cake ozdobiony owocami i kwiatami ciemny biszkopt, karmel i jasna masa
Źródło – internet

Samo przybranie prawdziwymi świeżymi kwiatami świadczy o talencie – nie każdy potrafi tak kolorystycznie dobrać właściwy gatunek kwiatów, by mogły oczarować! Natomiast przyozdobienie świeżymi owocami sprawia, że na paterze mamy cały zestaw sezonowych pachnących owoców, których wygląd i kolor wprost atakuje nasze kubki smakowe!

Tort ślubny weselny w stylu naked cake ozdobiony kwiatami ciemny biszkopt jasny krem
Źródło – internet

Nic dziwnego zatem,że pary młode na całym świecie decydują się  na takie torty i takie torty i weszły już one do regularnej sprzedaży w większości cukierni. Czy planujemy ślub klasyczny, czy nowoczesny, czy może właśnie w stylizacji rustykalnej, to naked cake zawsze pasuje, bo możemy go dowolnie przeformułować, a to wybierając np. ciemne lub czerwone owoce do dekoracji lub łącząc jedynie czekoladowy biszkopt z białą jak śnieg bitą śmietaną. Z tego też powodu oraz częściej naked cakes zamawiane są również na inne okazje, jak rocznice, urodziny, chrzest czy roczek, bo zawsze wyglądają pięknie i wyjątkowo, a własnym pomysłem na ozdoby można go dopasować do każdej uroczystości.

Tort ślubny weselny w stylu naked cake ozdobiony kwiatami ciemny biszkopt i jasnoróżowy krem
Źródło – internet

Przygotowanie naked cake w domu również nie nastręcza trudności i nie wymaga od nas żmudnego spędzenia wielu godzin w kuchni. Wszak wystarczy tylko upiec biszkopty dowolnej wielkości i ilości, przygotować śmietankowy lub owocowy krem  i świeże owoce. Reszta zależy już od naszej wyobraźni i tego, jak chcemy by tort się prezentował – na pewno będzie wspaniały i pyszny! Zatem jak widzicie, jego przygotowanie jest naprawdę proste i można pokusić się o taki słodki eksperyment. Gwarantujemy zachwyt zarówno nad wyglądem, jak i smakiem.

Piękny tort ślubny weselny ozdobiony kwiatami jasny biszkopt i biały krem rustykalny
Źródło – internet

Oczywiście ta pełna możliwość modyfikacji kolorystycznej daje pełne pole do popisu, nie zapominajmy jednak, że najważniejszym atutem i cechą charakterystyczną tego tortu jest właśnie minimalizm. Nie przesadzajmy z dodatkami! Jeśli wybierzemy dodatkowo polewę czekoladową, to oszczędźmy kwiaty, które do słodkiego wierzchu mogą się nam przykleić. Jeśli myślimy o bogatej kwiatowej dekoracji, a chcemy też wykorzystać owoce, to dajmy je do środka tortu jako dodatkową warstwę. Przejrzymy to, co już w tej chwili oferują cukiernie oraz zdjęcia na portalach społecznościowych tych, którzy do takich rzeczy mają po prostu rękę i zdolności. Nie ma nic złego w kopiowaniu najlepszych, zawsze możemy pobawić się trochę z układem dekoracji tak,  by zyskać nowy, zaskakujący efekt. Miłej zabawy!

Piękny i świeży tort naked cake ozdobiony kwiatami i owocami wiosenny tort weselny ślubny
Źródło – internet

P.s. My jesteśmy wielkimi fanami tego trendu, a Wam jak się podoba nagość w świecie tortów?

Piękny i estetyczny tort naked cake tort weselny tort ślubny białe przełożenie biały biszkopt i ciemne owoce borówki
Źródło – internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *