Torty ozdobione kwiatami – piękne zdjęcia!

Torty ozdobione kwiatami – piękne zdjęcia!

Każdy czas jest dobry na świętowanie i każda okazja może być wystarczająco dla nas ważna, by chcieć ją odpowiednio uczcić. Mamy zatem dni informatyków i kolejarzy, piekarzy i kominiarzy, pocztowców i sportowców. Na stałe do kalendarza wpisaliśmy już Dzień Babci i Dzień Dziadka. Za nami w tym roku Dzień Kobiet, ale przed nami Dzień Chłopaka – dopiero jednak we wrześniu. Natomiast w najbliższym czasie będziemy obchodzić chyba jedno z najważniejszych tego typu świąt. 26 maja w tym roku dodatkowo będzie dniem wolnym od pracy z racji przypadającego akurat Bożego Ciała, a właśnie wtedy świętujemy również Dzień Matki.

Tort weselny tort ślubny biały tort w masie cukrowej z czerwonymi ozdobnymi kwiatami
źródło – internet

Zwyczaj obchodzenia Dnia Matki, jak wiele takich okazji i świąt, wywodzi się z obrzędów pogańskich. W starożytnym Rzymie i Grecji otaczano kultem boginie, które były patronkami płodności, urodzaju i ogniska domowego. Wraz z nadejściem chrześcijaństwa wprowadzono zakaz sprawowania obrzędów ku czci bogiń-matek (i pozostałych bogów także), jednak zwyczaj powrócił w XVII wieku, głównie w Anglii. Był tam świętem ruchomym, który obchodzono w 3 lub 4 niedzielę postu. Z czasem ewoluowało w dzisiejszy Dzień Matki, który wciąż w wielu krajach obchodzony jest w różnym terminie – głównie w 2 niedzielę maja. W każdym razie zwyczaj obdarowywania matek przetrwał do dziś i w wielu państwach uznawany jest za święto narodowe.

Tort ozdobiony namalowanymi na masie cukrowej kwiatami piękny tort weselny tort ślubny
źródło – internet

Najczęstszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o prezencie dla swojej mamy, są kwiaty. I to nie bez przyczyny – pewnie zdążyliśmy już podarować jej z okazji urodzin nowy sweter, album ze zdjęciami, kosmetyki czy biżuterię, a ta okazja jest wręcz idealna, żeby łączyć ją z kwiatami. Mam jednak dla Was nowy pomysł na ich wykorzystanie, by nasz prezent nie był banalny, a wyjątkowy i zaskakujący. Kwiaty już od dawna wykorzystuje się jako dodatek do potraw, jako ich ozdobę, ale są również kwiaty jadalne. Dziś proponuję Wam jednak kwietne torty!

Tort weselny tort ślubny ozdobiony żywymi kwiatami kameralne wesele nowoczesny
źródło – internet

Tort z kwiatami wygląda zawsze pięknie, niepowtarzalnie, a jednocześnie uroczyście i wiosennie, zatem będzie doskonałym prezentem na Dzień Matki. Można ten motyw wykorzystać w kilku fantastycznych realizacjach. Jednym z pomysłów jest oczywiście, by na torcie użyć do ozdoby specjalnie do tego przygotowanych świeżych kwiatów, może to być jedna, dwie, trzy gałązki lub cała kaskada. Może to być wówczas tort zarówno klasyczny, jak i w stylu angielskim.

Przepiękny wysoki tort ozdobiony żywymi kwiatami tort biały w masie cukrowej kwiaty różowe i białe tort weselny tort ślubny
źródło – internet

Jeśli tort zamówimy w masie cukrowej, to także kwiaty można zrobić z tej masy. Jest ona na tyle plastyczna, że nawet w domu możemy popróbować wykonać małe różyczki. Moim ulubionym i chyba najbardziej efektywnym rozwiązaniem są jednak kwiaty malowane na gładkich tortach. Do tego potrzeba jednak bardzo zdolnej ręki cukiernika, a w zasadzie malarza – takie torty to naprawdę arcydzieła. Natomiast jednym z prostszych sposobów na kwiatowy motyw jest wykonanie ich z kremu – takie kremowe różyczki są nie tylko dużo smaczniejsze niż te z masy cukrowej, ale i naprawdę przeurocze. Możemy również zamówić nadruk na jadalnym opłatku i wykorzystać zdjęcie mamy z kwiatami lub sam kolorowy bukiet. Na pewno jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, a równie miłe.

Piękny tort weselny tort ślubny ozdobiony zywymi kwiatami
źródło – internet

Torty z kwiatami są często obecne na weselach, ale z powodzeniem możemy również zamawiać je na wszystkie rocznicowe okazje. Wspaniale również sprawdzą się jako torty urodzinowe czy imieninowe. Nadadzą się nie tylko dla Pań, odpowiednie zestawienie kolorystyczne kwiatów i tortu możemy sprezentować również Panom – na pewno będzie to bardzo elegancki upominek.

źródło – internet

Jak widać na zdjęciach i jak wynika z tekstu kwiaty to bardzo wdzięczny temat także w cukiernictwie. Z pewnością uświetnią każdą okazję i umilą dzień ukochanej mamie, a Dzień Matki zbliża się nieuchronnie – zatem pamiętajmy, by o zamówieniu tortu pomyśleć z wyprzedzeniem! Może się okazać, że najbliższe cukiernie mają już komplet zamówień, więc nie zapomnijcie o cukierniach internetowych. Nasze mamy będą nam za to wdzięczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *