Babeczki zamiast tortu weselnego?

Organizując przyjęcie weselne chcemy być oryginalni, nie zapomni, by wrażenia, które będą towarzyszyć nam tego dnia, zostały z nami na całe życie. Nic dziwnego zatem, że poszukujemy alternatywnych rozwiązań – sukni o niepowtarzalnym kroju, solisty czy zespołu zamiast DJ-a, zapierających dech w piersiach dekoracji z motywami, które są wspólną pasją pary młodej, a także oryginalnego pomysłu na tort.

We Francji tradycyjnym tortem na weselu jest croquembouche lub croquenbouche, czyli piramida zrobiona z ptysiów połączonych ze sobą karmelem. Takie torty osiągają nawet do jednego metra wysokości. Być może z tej tradycji wywodzi się nowy trend, który pojawił się w 2012 roku na zastępowaniu tortu weselnego wieżą z babeczek. Z pewnością takie piętra z kolorowych muffinek wyglądają piękne, tym bardziej, że można szaleć z ich wyglądem, smakiem, każdą osobno dekorować, czy ozdabiać osobnymi papilotkami.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu są tradycjonaliści, którzy nie wyobrażają sobie, że na ich ślubie miałoby zabraknąć typowego tortu. Wiąże się to również z brakiem wspólnego krojenia tortu oraz brakiem zdjęć z tego krojenia, mimo że zwykle tylko pierwsze porcje rozdawane są przez parę młodą, a resztę tortu dzieli już obsługa. Po drugie w ciepłe dni te babeczki, które będą dekorowane kremem z pewnością się nam rozpłyną – dotyczy to jednak tak samo tortów wykończonych kremem, więc warto po prostu dopasować się do aktualnej pogody lub zadbać o odpowiednie przechowanie słodkości. Po trzecie być może odstraszy nas cena, gdyż koszty za jedną muffinkę są wyższe od kosztów za jedną porcję tortu. Cena za jedną babeczkę waha się od 9 do 16 zł, a za jedną porcję tortu od 5 do 8 zł. W przeliczeniu na ilość osób różnica może być już naprawdę spora.

Mimo tego coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie z wielu różnych powodów, bo zalet jest o wiele więcej niż wad. W związku z tym, że tort zrobiony jest z kilkudziesięciu babeczek, to tak naprawdę mamy dowolność smaków i wyglądu. Każdą z nich możemy przyozdobić osobno, każda może być w innym kolorze, z inną figurką czy motywem. Każda z nich może być osobnym dziełem sztuki, dzięki temu możemy zrealizować każdy swój pomysł. Także możemy szaleć, jeśli chodzi o smak – każdy z gości znajdzie wtedy coś odpowiedniego dla siebie. Nadzienia czekoladowe, orzechowe czy kakaowe mogą się mieszać z malinowymi, truskawkowymi czy jagodowymi. Mogą być również oddzielne dla osób, które są na diecie bezglutenowej czy wegańskiej.

Chociaż nie będziemy mieli pamiątki w postaci krojenia tortu, to jednak może uwiecznić wspólne rozdawanie babeczek. Jest to dużo szybsze i każdemu z osobna możemy wręczyć ten słodki poczęstunek. Cupcakes możemy również przygotować jako podziękowanie dla gości za ich przybycie. Do każdej można dołączyć osobny bilecik, z pewnością będzie to miało bardzo osobisty charakter.

Babeczki mają jeszcze jedną niekwestionowaną zaletę. Po kilkunastu godzinach nadal wyglądają niezwykle apetycznie i nie tracą nic ze swojej świeżości i smaku. Wiele tortów weselnych to torty w stylu angielskim, gdzie warstwa lukru plastycznego, a co za tym idzie spora ilość cukru, odstrasza wielu gości. Cucpcakes są lekkie, mogą być dietetyczne, a na pewno pozbawione takiej kaloryczności jak tort.

Warto przemyśleć również ogólną kolorystykę takiego tortu babeczkowego. Z racji dowolności możemy go dopasować do dekoracji sali. Kolorowe patery mogą współgrać z wyglądem muffinek, a papilotki pięknie go podkreślać. Bajecznie kolorowe i przepyszne są wspaniałą propozycją dla wszystkich planujących swoje wesele. Dla tych, którym jednak bardzo zależy mimo wszystko na torcie weselnym, proponujemy, by na szczycie położyć mały torcik dopasowany kolorystycznie do pozostałych babeczek. Niech tradycji stanie się zadość!

babeczki ślubne weselne na ślub z dostawą babeczki ślubne weselne na ślub z dostawą babeczki ślubne weselne na ślub z dostawą babeczki ślubne weselne na ślub z dostawą  babeczki ślubne weselne na ślub z dostawą  babeczki ślubne weselne na ślub z dostawąbabeczki ślubne weselne na ślub z dostawą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *